kuruluş hikayemiz

Neurosound  projesinin kurucuları  olarak 27 yıldır üniversitede eğitimci olarak görev yapmaktayız. 2011 yılında Türkiye’de kendi alanında öncü ve yenilikçi eğitim kurumları açarak çocukların daha iyi nasıl öğrenebilecekleri ve öğrenme engellerini nasıl aşabilecekleri konusunda projeler geliştirdik. 

Zeka ve yetenek eğitimleri konusunda geliştirdiğimiz programlarımızı ayrıca birçok okulda da uygulama imkanı bulduk. Bu çalışmaların devamında yurt dışında bazı eğitimler alarak, Kanada’dan LIFT sistemini Türkiye’ye getirerek, dikkat ve algı süreçlerinin iyileştirilmesi ve öğrenme engellerinin kaldırılması konusunda uygulama merkezleri açtık. Bu merkezlerle çok başarılı ve sonuç alıcı çalışmalar yaptık.

Neticede tüm birikimlerimizi ve uzmanlığımızı Neurosound markası altında birleştirmeye karar verdik. Bunun için eğitim kurumlarımızı bir ar-ge şirketine dönüştürerek Afyon Kocatepe Üniversitesi Zafer Teknopark bünyesinde yeniden yapılandırdık. Ar-ge ve yazılım projelerimizi Afyon Kocatepe Üniversitesi biyomedikal mühendisliği bünyesinde uzman bir ekiple bütünleştirdik. KOSGEB tarafından da Ar-ge ve inovasyon programlarına sağlanan desteklerden yararlanarak projelerimizi tamamladık.

Proje ekibimizde psikoloji, psikiyatri, çocuk gelişimi, biyomedikal mühendisliği ve yazılım gibi alanlarda  uzmanlar yer aldığı için kurduğumuz sistem ve programlarımız gerek mühendislik gerek işlevsellik anlamında eşsiz programlardır. Ekip çalışması bakımından örnek bir çalışmadır. Proje ekibimiz sadece burada beyan ettiğimiz insanlardan ibaret olmayıp arka planda da birçok uzman ve araştırmacı da projemize destek vermektedir.

Proje ekibimizin geliştirdiği her türlü cihaz ve uygulamaların, bilimsel testleri ve uygunluk kontrolleri yapılmıştır. Şu anda kullandığımız gelişim ve eğitim amaçlı cihazlarımıza ilave olarak klinik amaçlı cihazlarımızın ar-ge çalışmaları da devam etmektedir.

 

Kanada ve Amerika Eğitimlerimizden Görüntüler
Katalog İndir