facebook

NEUROFITNESS

İnsan beyni de kendine göre bir kas yapısından oluşur ve çalıştırılan kaslar mutlaka gelişir. Hangi yaşta olursa olsun insanların sürekli beyin egzersizlerine ihtiyacı vardır.

Neurosound programlarının bir parçası olarak neurofitness programları yapılandırılmıştır.

Programların amacı NeuroSound veya MentalTimer gibi ana programları alan bireylere destekleyici veya tamamlayıcı bir program olarak Neurfitness programları uygulanır. Bu programlar aslında kendi içerisinde bağımsız bir uygulamadır.

Neurofitness programları üç kategoride yapılandırılmıştır. Bu programlar şöyledir.

NEUROFITNESS 1.

Bu program bir danışmanlık merkezinde uzman eşliğinde ve dokunmatik bir tv veya ekran karşısında yapılan egzersizleri içerir. Bu program 8 bölümden oluşur. Bu bölümler Dikkat, Motor Beceriler, Bilişsel esneklik, Planlama, Mekansal algı, İşleyen bellek, İşlem hızı, Kısa süreli bellek’dir.

Uygulama çocuğun bilişsel becerilerin ölçümü ile başlar ve seviyesi belirlenir. Egzersizler çocuğun gelişim seviyesine göre ayarlanabilir. NeuroSound programı esnasında uygulamanın yapılmasının bir sakıncası olmadığı gibi faydası vardır.

Programın amacı temel bilişsel becerileri oyun kurgusu içerisinde çocuğa kazandırmaktır.

NEUROFITNESS 2.

Bu uygulama fiziksel hareketlerle zihinsel gelişimi destekleyen uygulamalar içermektedir. Beyin egzersizleri genel olarak ya dijital programlar yada kağıt kalem egzersizlerini içermektedir. Ancak fiziksel hareketler yoluyla da beyin egzersizlerinin yapılması gerekir. Zihin beden uyumunun sağlanması bir çok bilişsel gelişimin temelini oluşturur. NEUROFİTNESS 2 programımız bir uzman eşliğinde de yapılabilir veya öğrenci animasyonlu anlatımla kendi kendine de yapabilir. Oldukça eğlenceli ve keyifli uygulamalar içermektedir. Düzenli bir program olarak uygulandığında kazanımı yüksektir.

Bu amaçla oluşturulan program üç bölümden meydana gelmektedir.

1-Odaklanma

2-Lateralizasyon

NEUROFITNESS 3.

Neurofitness 3 programı kendi alanında benzersiz bir programdır. Program zihinsel gelişim amaçlı dijital bir oyun programdır. Bilgisayar, tablet veya telefondan istenilen zamanda oynamak mümkündür. Ancak aynı zamanda Neurosound seansları içerisinde uygulanabilir.

Toplamda 12 oyundan oluşmaktadır. Oyunların tamamı zihinsel bir fonksiyonu geliştirme amacı taşır.

Tepki hızı, Dikkat, seçici dikkat, sürdürülebilir dikkat, bölünmüş dikkat, kısa süreli bellek, uzun süreli bellek, çoklu algı, uzamsal bellek, mekânsal algı, el göz koodinasyonu ve sağ sol lateralizasyonu, gibi bilişsel becerileri geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

Programın içerisindeki 12 oyunun sınırsız leveli vardır. Ayrıca her oyunun aynı anda tek bir el ile oynanan versiyonu olduğu gibi aynı anda çift el ile oynanan versiyonu da vardır. Bu yönüyle eşsiz bir tasarım ve yüksek kazanım sağlamaktadır.

Oyun her yaş grubuna hitap ettiği gibi aynı zamanda disleksi ve özel öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler dikkate alarak hazırlanmıştır. Oyunun aynı anda sağ ve sol el ile oynanması disleksi grupları için özel bir fayda sağlar.

NEUROSOUND SİSTEMİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN

yono rummy

rummy deity

betvisa

yolo247

sky247

91 club

lotus365

jeetbuzz

Mksports

1xbet

gullybet

iplwin

ipl win

rummy nabob 777

rummy gold

rummy nabob

rummy modern

rummy apk

my 11 circle

dafabet

Faridabad Satta

Satta King 786

Dafabet

betvisa

yono rummy