NEUROPASS

Bilişsel Gelişim Programı

NEUROPASS Dikkat, Anlayarak hızlı okuma, hafıza, işlem hızı, sağ beyin sol beyin aktivasyonu gibi bir çok bilişsel alanda kısa zamanda hızlı bir etki yaratmak amacıyla hazırlanmış bir yazılım programıdır. Program en az 16 saat, ortalama 20 saat uygulanan bir programdır. Eğitim grup eğitimi şeklinde de yapılmaya uygundur. Bireysel olarak da uygulamak mümkündür. Özellikle sınava hazırlanan öğrencilerin akademik performansını artırmak amacıyla sonuç alıcı bir programdır. Programın öncesi ölçülen öğrenci bilişsel performansı ile program sonrası ölçülen performans arasında çok net ilerleme görülmektedir.
Neurosound programları ortalama 60 seans uygulanan bütüncül bir programdır. Fakat her öğrenci zaman ve maliyet açısından bu programı almak için uygun olmayabilir.

Ayrıca bazı öğrencilerde daha spesifik ve dar kapsamlı gelişim hedefleri amaçlanabilir. Neuorpass programı pass teorisinin kazanımları esas alınarak hazırlanmıştır. Oldukça pratik ve uygulaması kolaydır. Öğrencinin programa adaptasyonu da çok basit ve eğlencelidir. Birbirinden zengin ve eğlenceli uygulamalardan hazırlanmıştır. Kısa program alması gereken öğrenciler için ideal bir programdır.
Program zengin kazanımlar içermektedir. Bu kazanımlar; dikkat, odaklanma, kısa süreli hafıza, uzun süreli hafıza, ardışık işlemler, sağ beyin sol beyin aktivasyonu (eş zamanlılık), tepki hızı ve zaman yönetimi, anlayarak hızlı okuma olarak belirlenmiştir.
Neuropass programı adeta bir zeka doping programıdır. Özellikle sınavlara hazırlanan öğrenci gruplarında gözle görülür sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Okuma yazma bilen her yaş grubuna uygundur.