NEUROSOUND

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu cihazlar tıbbı bir cihaz değildir. Klinik amaçla da kullanılmaz. Neurosound sistemi cihazdan ibaret değildir. Bir çok eğitim ve gelişim programlarının hepsinin ortak adıdır. Neurosound cihazı ise bu programlardan sadece birisidir ve eğitim amaçlı gelişim sağlayan bir sistemdir. Bu nedenle bu sistemin kullanılması için herhangi bir özel izine gerek yoktur. Önemli olan uygulamayı yapan kişilerin yeterli uzmanlığa sahip olması ve danışanlarını doğru yönlendirmesidir. Bu konuda gerekli denetim ve izinler ise Neurosound sisteminin kurucu merkezi tarafından sağlanmaktadır.

2011 yılından beri çocuklarda zeka eğitimi ve öğrenme engellerinin kaldırılması alanında hem akademik hem de uygulamalı olarak çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’de ilk sayılabilecek yenilikler yaptık. Dünyada alanında uzman kurumlardan eğitimler aldık, işbirliği yaptık. 2015 yılında Kanada’dan LIFT sistemini Türkiye’ye getirdik. 400 den fazla çocuğa LIFT uygulaması yaptık. Çeşitli illere LIFT şubeleri açtık. Nihayetinde edindiğimiz deneyimle kendi cihazımızı ve gelişim programlarımızı oluşturduk. Cihazlarımız ve programlarımız Afyon Kocatepe Üniversitesi Zafer Teknopark bünyesinde KOSGEB destekli bir ar-ge projesi olarak tamamlandı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği teknik altyapısı ve öğretim üyeleri bizzat projede görev aldı. Cihazların her türlü testleri ve denemeleri yapıldı. Hali hazırda çeşitli ar-ge projelerimiz devam etmektedir

Dünyada bu tür cihazları ilk olarak Dr. Alfred Tomatis bundan yaklaşık 60 yıl önce yapmıştır. Bizim bu sistemin ilk eğitimin aldığımız LIFT Kanada kurucusu Paul Madaule 1970 yılından itibaren Dr.Tomatis ile çalışmaya başlamıştır. 1994 yılında ise Paul Madaule Tomatis sisteminden ayrılarak sisteme bazı yenilikler ilave ederek LIFT sistemini kurmuştur. 2015 yılında ise biz doğrudan kendisinden hem teorik hem uygulamalı eğitimlerini aldık. Kanada’daki bu eğitimlere Prof. Dr. Yusuf Karaca, Prof.Dr. Tuğrul Kandemir ve Dr. Pınar Dursun ile birlikte katıldık. Daha öncesinde 2014 yılında ABD ‘den benzer bir sistemin eğitimi almış ve üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştık. Kısaca biz bu alanda bilginin kaynağında yer aldığını varsaydığımız kişi ve kurumlarla ilk çalışmalarımızı yaptık. Sonra biz kendi sistemimizi kurmaya karar verdiğimizde bir çok alanda uzmanı çalışmalara dahil ederek projemizi gerçekleştirdik. Elde ettiğimiz bilgi ve ulaştığımız sonuçların bu alanda çok önemli bir birikim olduğunun farkındayız. Şimdi bu birikimi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bütün uygulamalar ve destekleyici programlar son derece kolay uygulanabilir bir şekilde hazırlanmıştır. Bir danışman her programı her çocuğa uygulamaz. Oluşan profile göre uygulanması gereken temel programlar dışında çocuğun özel durumuna göre program ayarlaması yapar. Bunun için yaptığımız test sonuçları ve değerlendirme görüşmelerinden elde edilen veriler yeterlidir.

Cihazlarımızın ve beraberinde uygulanan programlarımız bir tedavi değildir. İnsan sağlığına tehdit olabilecek herhangi bir unsur içermez. Cihazlarımız 6 v pil ile çalışır. İnsana için zarar verebilecek ilaç, akım, radyason, ışın, frekans, manyetik enerji vb. unsurlar içermez. Cihazlarda sadece ses vardır ve ses düzeyi bir insanın herhangi bir kulaklık ile dinlediği müzik sesinden daha fazla değildir. Diğer programlarda öğrencinin okulda veya herhangi bir öğrenme ortamında maruz kaldığı oyunlar, etkinlikler ve aktivitelerden faklı değildir. Bu sebeple sistemin bir zararı yoktur. Çocuk ve yetişkinlerde güvenle kullanılabilir.

Biz ekip olarak sadece Türkiye’de değil dünyada eşsiz ve benzersiz bir programlar geliştirdik. Bazı uygulamalarımızın dünyada bir benzeri yoktur. Programlarımızdan yararlanan çocuklarda mutlaka gelişim sağladık. Memnun olmayan hiçbir ailemiz olmadı. En büyük referansımız bu ailelerdir.

Programlarımızın diğer programlardan en büyük farkı şudur. Bir çocuğun gelişim ve psikolojik problemlerini bir bütün olarak ele alıyoruz. Çok yönlü gelişim programı uyguluyoruz. Tek bir problemi iyileştirmekle problemin bütününün çözülmeyeceğini düşünüyoruz. Problemi ortaya çıkaran nedenleri ortadan kaldırmaya yönelik olarak uygulamalar yapıyoruz. Bizim en büyük farkımız budur.

 

Neurosound gerçekten bahsettiğimiz kadar etkilidir. Program alan çocuklarda kalıcı etkiler ortaya çıktı. Bu çocukları bir yıl boyunca izliyor ve takip ediyoruz. Eğer bu süre içerisinde bir çocukta geriye dönüş belirtisi gözlenirse herhangi bir ücret almadan çocuğa yeniden bir boost programı uygulamayı garanti ediyoruz. Ancak şimdiye kadar böyle bir ihtiyaç ortaya çıkmadı.

Neurosound sadece bir cihaz programı değildir. Neurosound bir çok programdan oluşur. Her çocuk cihazla uygulama almak zorunda değildir. Hatta bazen gerekli de değildir. Bir çocuğa bütün bu programlardan hangilerinin uygulanacağı, ne kadar zaman içerisinde verileceği, programlarının uygulama seviyesinin ne olacağı gibi konular danışmanın yapacağı test ve değerleme sonuçlarına göre belirlenir. Bu değerleme sonuçlarına göre cihaz programı hiç uygulanmayabilir. Oldukça zengin ve çeşitli programlarımız var. Önemli olan çocuk için en faydalı olanı uygulayabilmektir.

Soru: NEUROSOUND PROGRAMLARI PAHALIMI? HER AİLE YARARLANABİLİRMİ?

Programlarımız pahalı değildir. Hatta benzerlerine göre daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca ekonomik seçenekler oluşturmak da mümkündür. Bu konuda danışmanınız sizi bilgilendirecektir.

neurosound

sistemi hakkında detaylı bilgi için

bize ulaşın
Katalog İndir