EV DESTEK

PROGRAMI

01.

NEDİR

Neurosound programlarının en önemli özelliği kalıcı etki yaratmasıdır. Kalıcı etkiden söz edebilmek içinse gelişimin devam etmesi ve çocuğun izlenmesi gerekir. Bu program bir destek programıdır. Neurosound uygulama merkezlerinde eğitim ve danışmanlık hizmetleri alan çocukların evlerinde boş zamanlarında yapabilecekleri uygulamalardan oluşmaktadır.

Çocukların bilişsel gelişimine destek olmak amacıyla hazırlanmıştır. Öğrencinin elde ettiği kazanımları pekiştirmek ve gelişimini sürdürmesini sağlamak programın esas amacıdır. Sıkılmadan ve eğlenceli bir şekilde yapılabilecek aktivite ve oyunlardan oluşmaktadır. İnternet ve oyun bağımlılığı olan çocuklar için de yararlı bir aktivite olarak kullanılabilir.

 

Program seviye uygulamalarından oluşmaktadır. Çocuk aktivite yaptıkça program seviye ayarlaması yapar. Sadece çocuk için değil her yaştaki insan içinde oldukça faydalı egzersizler içerir. Seviyeler her yaşa uygundur.

Bir öğrencinin haftada ortalama iki buçuk-üç saatlik egzersizi yeterlidir. Eğer öğrenci daha fazlasını yapmak isterse herhangi bir sınır yoktur. Fakat bir öğrencinin bilgisayar başında geçireceği zamanı doğru ayarlamak gerekmektedir.

neurosound

sistemi hakkında detaylı bilgi için

bize ulaşın