Hakkımızda

2012 yılında açtığımız bir eğitim kurumunda “çocuklar niçin iyi öğrenemiyor” sorusuna cevap aradık. Bulduğumuz cevaplarla çözümler üretmeye başladık. Ekibimizde alanında uzman eğitimci, çocuk gelişimci ve psikologlar vardı. Araştırmalarımızı ülke sınırları dışında da sürdürmeye devam ettik. Dünyada kendi alanında tartışmasız öncü ve yenilikçi kurumlarla temasımız ve çalışmalarımız oldu. Ülkemize yeni çözümler kazandırmak için ABD ve Kanada’da bazı girişimlerimiz oldu. Listeninig Fitness adıyla bilinen ve kendi alanında öncü bir marka olan LIFT sisteminin eğitimlerini Kanada’da alarak markanın Türkiye kuruluşunu gerçekleştirdik. BLC Dikkat ve Algı Geliştirme Merkezi adıyla 10 adet şube açarak bu merkezlerde hem araştırma hem de uygulama programları geliştirdik. Psikoloji, çocuk gelişimi, mühendislik ve yazılım alanında uzman bir ekibi bir araya getirerek işitsel algı ve bilişsel gelişim alanında NEUROSOUND sistemini kurduk.

Biz sadece bir cihaz geliştirmeye odaklanmadık. Bu cihazı kullanacak bir danışmanın ihtiyaç duyacağı tüm sistemleri ve programları NEUROSOUND sistemi etrafında bütünleştirdik. Bu yönüyle dünyada kendi alanında eşsiz ve benzersiz bir sistem ortaya çıkmış oldu. Afyon Kocatepe Üniversitesi Zafer Teknopark bünyesinde ve Biomedikal Mühendisliği laboratuvarlarında yürüttüğümüz çalışmalarımıza KOSGEB Ar-Ge İnovasyon programından da destek sağlayarak projemizi tamamladık.

NEUROSOUND sistemi şu an itibariyle kullanıma hazır ve testleri yapılmıştır. Ancak bizim çalışmalarımız devam etmektedir. Bu alanda yeni ürünler ve projeler ile çalışmalarımız sonuçlandıkça danışmanlarımıza sunacağız. Hepsi iddialı olan bu projelere ekibimize yeni katılacak NEUROSOUND uygulama merkezileri ile devam edeceğiz.

Google Etiketler: NeuroSound, Dikkat eksikliği, Öğrenme güçlüğü, Özgül öğrenme güçlüğü, Disleksi, Zeka gelişimi, Otizim, Konuşma bozukluğu, Akademik başarısızlık, Okul başarısızlığı, Odaklanma problemi, Çocuklarda davranış bozukluğu, Duygusal durum bozukluğu, Motor becerilerde zayıflık, Çocuklarda travma, Özgüven gelişimi, Kaygı bozukluğu, Takınıtılar, Öfke kontrolü, Çocuklarda asabilik ve hırçınlık, Gelişim geriliği, Depresyon, Uyku problemleri, Tükenmişlik sendromu, Hafıza kaybı rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Kanada ve Amerika Eğitimlerimizden Görüntüler