facebook

KURULUŞ HİKAYEMİZ

Neurosound  projesinin kurucuları  olarak 1993 yılından itibaren  üniversitede araştırmacı ve eğitimci kimliğimizle  görev yapmaktayız. 2011 yılında çocuklarda bilişsel ve akademik gelişim sağlamak amacıyla başladığımız çalışmalar neticesinde Neurosound sistemine uzanan yolculuğumuz halen devam etmektedir.

Kanada’dan aldığımız bir eğitim neticesinde  Türkiye’ye kazandırdığımız bir sistem ve açtığımız gelişim merkezlerimiz Neurosound sisteminin temellerini oluşturmaktadır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümü hocalarımızın teknik destekleri ve Psikoloji bölümü hocalarımızın akademik destekleri sayesinde Neurosound, Mentaltimer ve Neurobalance cihazlarımız ve diğer programlarımız ortaya çıkmıştır.

Teknik cihaz ve yazılım çalışmalarımızı Afyon Kocatepe Üniversitesi Zafer Teknopark bünyesinde kurduğumuz ar-ge merkezimizde yürütmekteyiz. Ayrıca yine Afyon il merkezinde  uzman psikologlarımız ve diğer çalışanlarımızla bir uygulama ve ar-ge merkezimiz daha vardır. Bu merkezlerimizde geliştirdiğimiz cihaz ve programlarımızı ülkemizin her tarafında onlarca şubemizde uzman temsilciler kullanmaktadır.

Proje ekibimizde psikoloji, psikiyatri, çocuk gelişimi, biyomedikal mühendisliği ve yazılım gibi alanlarda  uzmanlar yer aldığı için kurduğumuz sistem ve programlarımız gerek mühendislik gerek işlevsellik anlamında eşsiz programlardır.

Proje ekibimizin geliştirdiği her türlü cihaz ve uygulamaların, bilimsel testleri ve uygunluk kontrolleri yapılmıştır. Şu anda kullandığımız gelişim ve eğitim amaçlı cihazlarımıza ilave olarak klinik amaçlı cihazlarımızın ar-ge çalışmaları da devam etmektedir.

Kanada ve Amerika Eğitimlerimizden Görüntüler