facebook
ÇALIŞAN ANNE BABALAR admin 4 Mart 2021

ÇALIŞAN ANNE BABALAR

Çocukların güvende hissederek ve sağlıklı bir şekilde büyüyebilmeleri için aileleriyle geçirdikleri zaman çok önemlidir. Çocukların anne ve babasının sevgisine, ilgisine, onlarla oyun oynamaya ihtiyacı vardır.

Bazı ailelerde çocuk, küçük yaşlardayken iki ebeveyn de iş hayatına dönmek zorunda kalabilir. Bu durumda aileler çocuğunun bakımını üstlenmesi için bir aile büyüğünden veya bakıcıdan destek almaktadır. Fakat aileler her ne kadar bu konuda titiz davransa da çocuklarından ayrı kaldıkları süre için kendilerini suçlamakta ya da yetersiz hissetmektedirler.

ÇALIŞAN ANNE BABALAR

Çalışan anne babaların çocuklarıyla daha etkili vakit geçirebilmeleri adına bazı öneriler:

  • Çalışırken çocuğunuzdan ayrı geçirdiğiniz zamandan dolayı suçluluk duyuyor olabilirsiniz. Çocuğun her istediğini yaparak veya her istediğini alarak bunu telafi edeceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bu durum çocuğunuzun dış dünya ile olan ilişkisine zarar verebilir.
  • Çocuğunuzla geçirdiğiniz zamanı etkili kullanmaya dikkat edin. Bu noktada önemli olan çocuğunuzla geçirdiğiniz süreden daha çok o süreyi nasıl kullandığınızdır.
  • Çocuğunuzla yan yana olmasanız bile onun size her zaman ulaşabileceğini bilmesini sağlayın.
  • Çocuğunuz için önemli olan gün ve zamanlarda onun yanında olmaya özen gösterin.
  • Kendinize zaman ayırın. Hissettiğiniz olumlu veya olumsuz şeyleri çocuklarınızla da paylaşın. Sizin iyi ve mutlu olduğunuzu görmek çocuklarınızı da rahatlatacaktır.

Çocuğun sağlıklı gelişimi için 24 saat annesi ile veya babası ile zaman geçirmek yerine kaliteli zaman geçirmeye ihtiyacı vardır. Bu yüzden anne ve babanın çocuğuyla daha nitelikli zaman geçirmesi ve geçirdikleri zamanı nasıl değerli kıldıkları önemlidir. İş ve aile hayatında dengeyi bulmak ve devam ettirebilmek asıl kilit konudur.

yono rummy

rummy deity

betvisa

yolo247

sky247

91 club

lotus365

jeetbuzz

Mksports

1xbet

gullybet

iplwin

ipl win

rummy nabob 777

rummy gold

rummy nabob

rummy modern

rummy apk

my 11 circle

dafabet

Faridabad Satta

Satta King 786

Dafabet

betvisa

yono rummy